СОДРЖИНА

Лутер Витни се смета за еден од најдобрите во својата „професија“ како крадец. Но искуството кое го има нема многу да му користи на овој ефикасен крадец за шокантната глетка во спалната соба на една луксузна куќа каде во една голема завера е вмешан и претседателот на САД.

Слики

Апсолутна моќАпсолутна моќАпсолутна моќАпсолутна моќАпсолутна моќ

Прегледи


Прегледано од hymie
понеделник, 10 мај 2021 12:49
Clint Eastwood has done it again. He’s produced this time a surprisingly interesting suspense drama in which the US president (Gene Hackman) is depicted as the literal villain. It’s also in some ways pretty inventive that the president is depicted here by the already pudgy Hackman.

The story goes like this: Eastwood here plays a professional cat burglar who breaks into a government owned mansion in the District of Columbia, where he witnesses, while in hiding, what turns from an incident... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Пакет (2012)

  денес
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Црвениот орел (2011)

  денес
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Неправедно осуѓен (1998)

  денес
  image
  Рајан Харисон (Леслие Ниелсен), виртуоз на виолини, звезда и секс симбол, не жели да спава са згодном Лорен (Келлy ЛеБроцк). Али, када њеног супруга пронаѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.