рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(55 гласови)

СОДРЖИНА

Откако по филмовите „Брзи и бесни“ и „xXx“ американскиот глумец Вин Дизел станува акциона ѕвезда, можел да избира нови проекти со кои ќе ѝ се претстави на публиката. Така, во 2003 во кино салите се појавува акцискиот трилер „ Скршен човек “ во кој Дизел нема повеќе имиџ на насилник во лесни акциски филмови, туку одбира жестока приказна за борба на полицијата и трговците со дрога на американско-мексиканската граница. Шон Витер и Димитриус Хикс се агенти од управата за борба против дрога кои мислеле дека извршиле апсење на животот кога го фатиле мултимилионерот и кралот на дрогата, Мемо Луцеро. Откако тој завршува во затвор, на чело на картелот доаѓа уште поопасниот и помоќен Диабло, кој нарачува убиство за Витер. Работите тргнуваат во несакан правец и жена му на Витер ја убиваат. По нејзината смрт, Витер тргнува во одмазничка борба за да го изведе Диабло пред лицето на правдата.

Слики

Скршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човекСкршен човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Екипа Фоки шест: Нападот на Осама бин Ладен (2012)

  image
  „Екипа Фоки Шест: Нападот на Осама бин Ладен“ е акциски филм кој се фокусира на американската специјална единица Фоки кои го убија Осама бин Ладен во неговото...
 • Пропаднат град (2013)

  image
  Во корумпираниот град во кој царува неправдата, поранешниот полицаец Били Тегарт (Марк Волберг) бара искупување и одмазда откако ќе биде измамен од најмоќниот...
 • Херој и Терор - филм (1988)

  image
  Пре три године О'Брајан је успео да ухвати мистериозног психопату, серијског убицу Сајмона Муна. Од тог дана живи са сталном ноќном мором да Сајмон, ужасни...
 • Американецот (2010)

  image
  Еден легендарен платен убиец ќе одлучи да се повлече од играта после последната задача во Италија но неочекуваното пријателство и вљубувањето, ќе му ја отежнат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.