рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8/10
(46 гласови)

Содржина

Ал Пацино појављује се као Др. Џек Грем, професор на факултету који ради и за потребе ФБИ као форензични психијатар. Када Грем прими претњу смрќу у којој стоји да му је остало само 88 минута живота, присиљен је да употреби све своје способности и искуство како би дошао до могуќих осумњичених. На том се попису налазе незадовољни студенти, бивша љубавница и серијски убица на прагу смртне казне.

Слики

88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути88 минути

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Девојка што ветува (2020)

  image
  Од Емералд Фенел („Убивањето на Ева“) доаѓа овој филм за одмазда награден со Оскар со Кери Малиган во главната улога. Сите велат дека Кејси (Малиган) е млада жена...
 • Писател од сенка (2010)

  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Оправдан сомнеж (2009)

  image
  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се...
 • И на крају не остаде нико (1945)

  image
  Филм говори о десет странаца, људи који наизглед немају никакве везе један с другим, али заправо су сви криви за неко убиство за које нису осуѓени и/или...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.