Jon Avnet

Роденден: 1949

Режисер:

 1. 2. Рат (1994), филм
 2. 7. Оправдано (2010), серија
 3. 8. Развратник (2014), серија
 4. 9. Three Christs (2017), филм

Сцеарист:

 1. 1. Three Christs (2017), филм

Продуцент:

 1. ...
  associate producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  producer (uncredited)
 5. ...
  executive producer
 6. 11. Рат (1994), филм
 7. ...
  executive producer
 8. 19. 88 минути (2007), филм
 9. 20. Zbogom, bivši (2007), серија
 10. ...
  executive producer
 11. ...
  executive producer
 12. 24. Three Christs (2017), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.