СОДРЖИНА

Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец веќе подолго време убива криминналци-психопати. И двајцата имаат сопствени нерешени проблеми, па нивната соработка со помладите колеги создава напнатост, особено затоа што Турк живее со со бившата девојка на Перез, која, исто така, е детективка.

Слики

Праведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиствоПраведно убиство

Прегледи


Прегледано од robica
петок, 7 февруари 2020 22:07
loše uz ovakve dvije glumčine
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Мрачна места (2015)

  image
  Либи Дај била је осмогодишњакиња када јој је породица брутално убијена у руралној канзашкој куќи. Скоро тридесет година након немилог догаѓаја она пристаје да...
 • Посетата на инспекторот (2015)

  image
  1912 г.: Семејството Бирлинг ја слави веридбата на Шила Бирлинг со Џералд Крофт кога ги посетува инспекторот Гул кој го истражува самоубиството на работник во...
 • Од убица с љубављу (2020)

  image
  Њујоршки детектив истражује смрт своје ќерке која је брутално убијена док је била на меденом месецу у Лондону, па затражи помоќ скандинавске новинарке када сличне...
 • Мали нешта (2021)

  image
  Заменикот шериф Џо Дик Дикон се здружува со полковникот Џим Бакстер за да го најдат серискиот убиец кој го тероризира градот Лос Анџелес. Како што се трудат да му...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.