Оценка на корисникот: 6.7/10
(253 гласови)

СОДРЖИНА

Познати научник је мистериозно нестао. Новинарка Поли Перкинс заједно са пилотом (Небески капетан) покреќе истрагу. Док ризикују своје животе, пут их води на егзотична места широм света. Хоќе ли овај неустрашиви дуо успети да заустави др Тотенкопфа у његовој замисли да уништи земљу?

Слики

Небески капетан и свет сутрашњице

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Battle for Skyark (2017)

  image
  On a dangerous future Earth filled with monsters, an orphan tries to escape back to SkyArk, a man-made city in the sky, but he soon learns that he has a much...
 • Лавиринт: Лек за смртта (2018)

  image
  Во третото продолжение на овој филмски серијал, младиот херој Томас ја предводи својата група од избегани „глејдери“ на опасна мисија за наоѓање лек за...
 • Веном 2 (2021)

  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Лудиот Макс: Пат на бесот (2015)

  image
  Од режисерот Џорџ Милер, создавачот на постапокалиптичниот жанр и генијот зад легендарната трилогија за „Лудиот Макс, пристигнува ова враќање во светот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.