Оценка на корисникот: 8.3/10
(139 гласови)

СОДРЖИНА

Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за целиот свет, главниот лик тргнува низ темниот свет на меѓународна шпионажа, на мисија која ќе се одвива надвор од сите познати временски рамки. Инверзија. Не е патување низ времето.

Слики

ТенетТенетТенетТенетТенетТенетТенетТенетТенетТенетТенет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стелт: Невидљиви бомбардер (2005)

  image
  Дубоко инволвирани у програм врхунске тајне мисије, тројица пилота се боре да програм вештачке интелигенције ставе под контролу... пре него ова започне следеќи...
 • Скокач (2008)

  image
  Научно фантастичниот трилер скокнува во нов свет со СКОКАЧ, кој ги започнува епските авантури на еден човек кој открива дека ја поседува возбудливата способност...
 • Борбен брод (2012)

  image
  Радња филма, базираног на стратешкој игри Баттлесхип, врти се око меѓународних поморских снага које изненада бивају увучене у жестоку битку са ванземаљцима, који...
 • Ридиковите хроники (2004)

  image
  Бараниот криминалец Ридик пристига на планетата Хелион и треба да се бори против инванзивната империја на Некромонгерите, армија што планира да ги смени или убие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.