Содржина

Шестмина луѓе што не се познаваат добиваат таинствени покани за една нова соба за бегство во којашто победникот ќе добие милион долари. Тие се затворени во неколку соби со екстремни услови и мора да го најдат излезот или да умрат.
Една таинствена покана спојува шестмина луѓе што не се познаваат меѓусебно. Прво тие мислат дека се собрани за да избегаат од некоја соба за бегство, но наскоро откриваат дека се пиони во садистичка игра во којашто животот ќе им виси на конец. Тие заедно се обидуваат да ги решат загатките, па на крајот откриваат дека обелоденувањето на нивните најмрачни тајни може да биде клучно за нивното преживување.

Слики

Соба за бегствоСоба за бегствоСоба за бегствоСоба за бегствоСоба за бегствоСоба за бегствоСоба за бегствоСоба за бегство

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мобилен (2016)

  image
  Снимен според еден од највозбудливите романи на Стивен Кинг. Клеј Ридел (Џон Кјузек) е уметник од Мејн кој се подготвува да го прослави склучувањето договор со...
 • Стелт: Невидљиви бомбардер (2005)

  image
  Дубоко инволвирани у програм врхунске тајне мисије, тројица пилота се боре да програм вештачке интелигенције ставе под контролу... пре него ова започне следеќи...
 • Временска петља (2020)

  image
  Војни специјалац у пензији Рој Пулвер(Ф. Грило) изнова проживљава један те исти дан који се увек завршава његовом бруталном смрќу од стране непознатих плаќеника...
 • Заробеници на сонцето (2013)

  image
  Младиот американски археолог е вовлечен во опасна експедиција длабоко под египетскиот песок. Бегајќи од смртоносни стапици и древни чудовишта, екпедицијата ќе...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.