Филмови Страница 1

 • Длабоко црвено

  понеделник

  26.2.24

  22:40

  Длабоко црвено

  Profondo rosso (1975)

  За време на една конференција за парапсихологија, медиумот Хелга Улман дознава за присуството на некој што сака да убие. Истата вечер жената е убиена од непознат атентатор. Маркус Дали (Дејвид Хемингс) е англиски...

 • Клетва

  понеделник

  26.2.24

  23:05

  Клетва

  The Grudge (2020)

  Откако млада мајка го убива семејството во сопствената куќа, детектив Малдун се обидува да истражи и да го реши случајот. Потоа дознава дека куќата е проколната од одмаздољубив дух кој смртно ги проколнува тие што ќе...

 • Калуѓерка 2

  понеделник

  26.2.24

  23:06

  Калуѓерка 2

  The Nun II (2023)

  1956 - Франција. Свештеник е убиен. Злото се шири. Продолжение на светскиот хорор хит, Калуѓерка 2 ја следи сестра Ирена како се соочува со Валак, демонската калуѓерка.

 • Вресок

  понеделник

  26.2.24

  23:25

  Вресок

  Scream (1996)

  По серија таинствени смртни случаи во еден мал град, група пријатели предводени од Сидни Прескот станува цел на еден маскиран убиец во хитот што го започна серијалот на филмовите „Вресок“ и му даде нов шмек на жанрот...

 • Невидливиот човек

  понеделник

  26.2.24

  23:38

  Невидливиот човек

  Hollow Man (2000)

  Кога водач на тим научници доброволно се пријавува за експеримент за човечка невидливост, сè полека трга наопаку и мора да се трпат страшни последици.

 • Седумка

  вторник

  27.2.24

  00:05

  Седумка

  The Oakley Seven (2006)

  Седмина ученици од средно училиште тргнуваат на пат во природа на пратична настава по биологија, но стануваат плен на непознато суштество од напуштена пештера кое ги елиминира еден по еден.

 • Предвесник

  вторник

  27.2.24

  00:40

  Предвесник

  The Harbinger (2022)

  Сместена во Њујорк за време на пандемијата на Ковид, „Предвесник“ ја следи Моник (Габи Бинс) додека излегува од карантин за да ја посети старата пријателка (Емили Дејвис) која ја мачат кошмари од кои не може да се...

 • Ужасна шума

  вторник

  27.2.24

  00:45

  Ужасна шума

  The Forest (2016)

  Една млада жена (Натали Дормер) ја бара својата сестра близначка во една злогласна јапонска шума под планината Фуџи каде што изгубените души одат да се самоубијат. Со помош од еден американски водич, таа навлегува во...

 • Сложувалка на стравот 2

  вторник

  27.2.24

  01:30

  Сложувалка на стравот 2

  Saw II (2005)

  Детектив и неговиот тим мора да спасат 8 лица заглавени во фабрика од изопачениот сериски убиец познат како Убиецот со сложувалки.

 • Астрална Подмуклост: Црвена Врата

  вторник

  27.2.24

  01:30

  Астрална Подмуклост: Црвена Врата

  Insidious: The Red Door (2023)

  Патрицк Wилсон режира и глуми у посљедњем поглављу франшизе „Подмукло“. Десет година након што су Јосх (Wилсон) и Далтон (Тy Симпкинс) хипнотизирани да забораве своје астрално путовање, отац и син морају поновно...

 • Мастема

  вторник

  27.2.24

  02:20

  Мастема

  Mastemah (2022)

  По случајна смрт за време на сесија за хипноза, младата психијатарка Луиз го напушта големиот град за да отвори нова ординација во малото село Обрак. Започнува да го анализира Тео, мрачен и мистериозен човек, и е...

 • Берлински синдром

  вторник

  27.2.24

  03:55

  Берлински синдром

  Berlin Syndrome (2017)

  Клер (Тереса Палмер) је млада аустралијска новинарка која је кренула у посету Немачкој. Наишла је на Ендија (Маx Риемелт) са којим је имала интиман однос. Следеќег јутра се буди у Ендијевом стану и сазнаје да он нема...

 • Длабоко црвено

  вторник

  27.2.24

  14:30

  Длабоко црвено

  Profondo rosso (1975)

  За време на една конференција за парапсихологија, медиумот Хелга Улман дознава за присуството на некој што сака да убие. Истата вечер жената е убиена од непознат атентатор. Маркус Дали (Дејвид Хемингс) е англиски...

 • Остарени

  вторник

  27.2.24

  18:11

  Остарени

  Old (2021)

  Од М. Најт Шјамалан доаѓа застрашувачки трилер со импресивна актерска екипа која ги вклучува Гаел Гарсија Бернал, Руфус Сјуел, Томасин Мекензи и Алекс Волф. Семејство на тропски одмор открива дека затскриената плажа...

 • Сам во темнината

  вторник

  27.2.24

  20:31

  Сам во темнината

  Alone in the Dark (2005)

  Едвард Кемби (Кристијан Слејтер) е детектив што се занимава со истражување на паранормални, необјаснети и надприродни случаи. Едвард ќе ја истражува смртта на својот пријател. Трагата ќе го одведе до островот Сенка,...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.