poster

Невозможна мисија: Протокол дух

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

акција, авантуристички, трилер | САД, Обединетите Арапски Емирати, Република Чешка, Индија, Канада
Режисер: Brad Bird

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.11/10
(76 гласови)

СОДРЖИНА

ИМФ се затвора кога се вмешува во светски терористички заговор. Се иницира „Протокол дух“ и Итан Хант и неговиот одметнат тим мораат да го исчистат името на нивната организација. Без помош, без контакти, сосема сами.
ИМФ е обвинета за терористичкиот бомбашки напад на Кремлин и нејзиниот оперативец Итан Хант, заедно со остатокот од агенцијата, одат во илегала кога Претседателот го иницира „Протокол дух“. Без ресурси или поддршка, Итан мора да најде начин да го исчисти името на својата агенција и да спречи уште еден напад. За да станат дополнително комплицирани работите, Итан е присилен да тргне на мисија со тимот одметници од ИМФ, чии лични мотиви не му се целосно познати.

Слики

Невозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол дух

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нинџа (2009)

  денес
  image
  Западњак по имену Кејси је студирао нинџицу у Јапану. Његов задатак је да заштити оружје последњег Кого нинџе које се налази у срцу Њујорка. У покушају да спаси...
 • Walking with the Enemy (2013)

  денес
  image
  A young man, separated from his family in World War II, disguises himself as a Nazi S.S. Officer and uncovers more than just his family whereabouts.
 • Игре глади: Сјај слободе - 1. део (2014)

  денес
  image
  Прича постаје још напетија како футуристичка хроника живота Катнис Евердин улази у ново поглавље. Игре су можда заувек уништене, али борба за преживљавање постаје...
 • Човек на работ (2012)

  денес
  image
  Во напнатиот трилер „Човек на работ“, Ник Касиди (Сем Вортингтон) прави очајнички и опасен потег за да ја докаже својата невиност откако е наместен за кражбата на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.