poster

Невозможна мисија: Протокол дух

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Трилер, Акција, Авантура, Mистерија | САД, Обединетите Арапски Емирати, Република Чешка, Индија, Канада
Режисер: Brad Bird
TV1000 Balkan | петок | 20:50


рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(132 гласови)

Содржина

ИМФ се затвора кога се вмешува во светски терористички заговор. Се иницира „Протокол дух“ и Итан Хант и неговиот одметнат тим мораат да го исчистат името на нивната организација. Без помош, без контакти, сосема сами.
ИМФ е обвинета за терористичкиот бомбашки напад на Кремлин и нејзиниот оперативец Итан Хант, заедно со остатокот од агенцијата, одат во илегала кога Претседателот го иницира „Протокол дух“. Без ресурси или поддршка, Итан мора да најде начин да го исчисти името на својата агенција и да спречи уште еден напад. За да станат дополнително комплицирани работите, Итан е присилен да тргне на мисија со тимот одметници од ИМФ, чии лични мотиви не му се целосно познати.

Слики

Невозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духParamountНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол духНевозможна мисија: Протокол дух

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Торнадо (1996)

  image
  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот...
 • Невозможна мисија (1996)

  image
  Том Круз е таен агент кој е наместен за смртта на својот шпионски тим. Бегајќи од владините убијци, тој се трка со времето за да остане чекор понапред од своите...
 • Невозможна мисија 3 (2006)

  image
  Повикан пак во акција од своите шефови, Итан Хант (Том Круз) се соочува со најсмртоносниот непријател досега, садистичкиот продавач на оружје Овен Давијан (Филип...
 • Усамљено место за умрети (2011)

  image
  While hiking and climbing in the Scottish Highlands, a group of five mountaineers discover a young Serbian girl buried in a small chamber. In the attempt to get...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.