рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 9.28/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното, водејќи го Бонд на патеката на мистериозен негативец кој е вооружен со нова опасна технологија.

Слики

Не е време за умирањеНе е време за умирањеНе е време за умирањеНе е време за умирањеНе е време за умирањеНе е време за умирањеНе е време за умирање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Утрешнината никогаш не умира (1997)

  image
  Медиумскиот могул Елиот Карвер (Џонатан Прајс) планира да предизвика војна меѓу Кина и Велика Британија за да ја комплетира својата глобална медиумска империја....
 • Торнадо (1996)

  image
  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот...
 • Робин Худ: Почетоци (2018)

  image
  Како млад човек полн со идеали, заминува во крстоносните војни, каде доживува разочарување, но станува искусен војник. По враќањето назад, го онерасположува...
 • Бијег из џунгле (2021)

  image
  Дјецу која покушавају пронаќи несталог оца нападају опасне животиње - но поступно увиѓају да је на дјелу нешто пуно злокобније.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.