рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 9.31/10
(32 гласови)

СОДРЖИНА

Агент 007 (Шон Конери) се бори со мистериозниот Д-р Но, научник гениј посветен на уништување на американската вселенска програма. Како што започнува одбројувањето до катастрофа, Бонд оди за Јамајка за да се соочи со опасниот криминалец.
Во своето експлозивно деби на филмското платно, бесмртниот акционен херој на Ијан Флеминг се впушта во акција во една од неговите најспектакуларни авантури. Мисијата на Џејмс Бонд (Шон Конери) го носи во Јамајка, каде што мистериозни енергетски бранови го попречуваат лансирањето ракети од страна на САД. Разоткривајќи ја вистината, Бонд мора да се бори против смртоносни атентатори и секси фатални жени додека трага по штабот на подлиот Доктор Но, кој разработува злобен план за светска доминација. Во филмот играат и Џек Лорд и Урсула Андерс.

Слики

Џејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р НоЏејмс Бонд 007- Д-р Но

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свеци и ратници 2: Празнина (2014)

  денес
  image
  The German war machine is in retreat. Two American M 18 tank destroyers are sent to root out a die hard group of Nazis holed up in the Harz Mountains.
 • 60 секунди (2000)

  денес
  image
  Легендарни крадљивац аутомобила Рендал мора да се врати у посао јер је његов брат Кип забрљао "посао" који је требао да одради за руску мафију. У току само једне...
 • Без милост (2009)

  денес
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Разарач под именом Хрт (2020)

  денес
  image
  Based upon the novel "The Good Shepherd" by C S Forester, this is the thrilling story of an Allied convoy crossing the North Atlantic in 1942 as it faces...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.