рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.77/10
(62 гласови)

СОДРЖИНА

Џон Маклејн преживљава тешка времена: након пресељења у Њујорк, супруга га је напустила, а он је почео да пије, због чега је суспендован. Меѓутим, неустрашиви полицајац мора да се сабере и да се супротстави прошлости која га прогања. Наиме, њега контактира мистериозни Сајмон, терориста који је поставио читав низ бомби на јавна места. Сајмон увлачи Маклејна у своју бизарну игру - ако полицајац не открије где се бомба налази, он ќе је активирати. Ускоро, Џон открива да је Сајмон брат једног терористе који је погинуо у једној од његових акција. Уз помоќ власника продавнице, Маклејн покушава да открије где се крију бомбе и спречи погибију хиљада људи

Слики

Умри машки 3Умри машки 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лига на извонредни џентлмени (2003)

  денес
  image
  Овај филм базиран на стрипу Алана Мура смештен је у паралелни универзум у којем живе ликови из неколико књижевних класика. Њих 1900. године, на захтев краљице...
 • Со време (2011)

  денес
  image
  Во иднина, кога времето буквално значи пари, а стареењето запира на 25 години, преживувањето е можно само преку заработка, крадење или наследување на повеќе...
 • Исчезната (2012)

  денес
  image
  Џил ќе се врати дома од работа и ќе открие дека нејзината сестра Моли е киднапирана. Пред една година, и Џил била грабната, но успеала да побегне, а сега е...
 • Џуманџи: Следното ниво (2019)

  денес
  image
  Група пријатели се враќа во Џуманџи за да спаси еден од своите, но ништо не е како што очекуваат. Играчите ќе треба да истражуваат непознати делови од претоплите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.