СОДРЖИНА

Кога се создава еден огромен ураган, во еден владин објект на САД влегуваат криминалци. Планот им е да украдат 600 милиони долари. Еден владин агент и еден бркач на бури имаат сопствен план да ги спасат заложниците и да ги спречат крадците.
Кога се појавува закана од еден ураган, едни криминалци се инфилтрираат во владин објект на САД за да украдат 600 милиони долари. Кога ураганот се претвора во смртоносна бура од петта категорија, а нивните планови тргнуваат наопаку, ним им притребува шифрата за сефот што ја знае само една владина агентка (Меги Грејс). Но, агентката има сојузник, а тоа е еден метеоролог (Тоби Кебел) кој е ужаснат од ураганите, но е решен да го спаси својот отуѓен брат кој е киднапиран од крадците. Тој го користи своето познавање за бурата како оружје за да победи во овој акционен трилер преполн со адреналин.

Слики

Урагански грабежУрагански грабежУрагански грабежУрагански грабежУрагански грабежУрагански грабежУрагански грабежУрагански грабежУрагански грабеж

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ентмен и Осата (2018)

  недела
  image
  Додека Скот Ланг се снаоѓа во улогите на суперхерој и татко, Хоуп ван Дајн и д-р Хенк Пим ја претставуваат новата итна мисија во која Човек-мравка (Пол Рад) ќе се...
 • Последниот куршум (2012)

  недела
  image
  Sodobna Rusija. Izurjeni plačani morilci so dan za dnem na voljo svojim delodajalcem, ki prihajajo iz vrst zloglasne ruske mafije. Ko morilec Ray Carver privoli,...
 • Фениксов лет (2004)

  недела
  image
  Главни лик приче је капетан Френк Таунс (Денис Квејд), пилот чији Ц-119 теретњак, у коме су радници са нафтних бушотина, не може да изаѓе на крај са пешчаном...
 • Дракула Нераскажан (2014)

  недела
  image
  Кога неговото кралство е под закана од Турците, младиот принц Влад Цепеш (Лук Еванс) мора да се претвори во чудовиште од кое се плаши и неговиот народ за да добие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.