poster

Платеници 2

The Expendables 2 (2012)

Трилер, Акција, Авантура, Mистерија | САД, Германија, Бугарија, Кина
Режисер: Simon West
STAR Movies | 15.4.24 | 00:00

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(144 гласови)

Содржина

Платениците се враќаат и овојпат работите се лични. Барни Рос (Силвестер Сталоне), Дедо Мраз
(Џејсон Стејтам), Јин Јанг (Џет Ли), Ганер Јенсен (Долф Лундгрен), Тол Роуд (Ренди Котур) и Хејл Цезар (Тери Круз), заедно со новите членови, Били Кид (Лијам Хемсворт) и Меги (Ју Нан), повторно се здружуваат кога г. Чурч (Брус Вилис) ќе ги анагажира да извршат навидум лесна задача. Но работите излегуваат од контрола кога еден од платениците ќе загине, па дружината ќе треба да го врати украдениот плутониум, но и да се одмазди за загинатиот другар.

Слики

Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2Платеници 2

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.