poster

Невозможна мисија 3

Mission: Impossible III (2006)

акција, авантуристички, трилер | САД, Германија, Кина, Италија
Режисер: J.J. Abrams
Cinemax 2 | 11.10.21 | 16:15

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7.61/10
(69 гласови)

СОДРЖИНА

Повикан пак во акција од своите шефови, Итан Хант (Том Круз) се соочува со најсмртоносниот непријател досега, садистичкиот продавач на оружје Овен Давијан (Филип Сејмур Хофман).
Во новото продолжение на серијалот „Невозможна мисија“, супершпионот Итан Хант (Том Круз) се пензионира од должноста за да обучува нови агенти на Тимот за невозможни мисии. Но тој одново е повикан во акција за да му се спротивстави на најсилниот непријател со кој се соочил, Овен Давијан (Филип Сејмур Хофман), меѓународен продавач на оружје кој нема ниту каење ниту совест. Хант го собира тимот составен од неговиот стар пријател Лутер Стрикел (Винг Рејмс), експертот за транспорт Деклан (Џонатан Рајс Мејерс), заднинскиот оперативец Жен (Меги Кју), како и младата регрутка Линдси (Кери Расел), за да патуваат низ светот бркајќи го Давијан и обидувајќи се да ја спасат љубовта на Хант, Џулија (Мишел Монаган).

Слики

Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3Невозможна мисија 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вондер Вуман (2017)

  среда
  image
  Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во...
 • Црвениот орел (2011)

  среда
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Без милост (2009)

  среда
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Solis (2018)

  среда
  image
  When Troy Holloway wakes up to find himself trapped aboard a drifting escape pod shooting towards the Sun he quickly realises the true terror of his situation....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.