рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 9.6/10
(30 гласови)

Содржина

Со Силвестер Сталоне во главната улога, „Самарјанин“ следи едно младо момче (Џејвон „Вона“ Волтон) за да открие дали митскиот херој (Сталоне) кој го чуваше неговото соседство - и кој исчезна 20 години порано по трагичен настан - сè уште е жив. Заснован на графичкиот роман на Браги Ф. Шат, а во режија на Џулиус Ејвери, овој жесток трилер е имагинативно ново сфаќање на жанрот на акционен херој.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
  • Војната на утрешнината (2021)

    image
    Група временски патници од 2051 г. доаѓаат со итна порака: човештвото ја губи глобалната војна со смртоносна вонземска раса. Војниците и цивилите од сегашноста...
  • Платеници 3 (2014)

    image
    Филмска франшиза со најмногу ѕвезди во историјата на филмот, исполнета со каскадерски акробации, неверојатни оружја и фантастична акција. За првпат заедно во еден...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.