poster

Војната на утрешнината

The Tomorrow War (2021)

Режисер: Chris McKay

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(29 гласови)

Содржина

Група временски патници од 2051 г. доаѓаат со итна порака: човештвото ја губи глобалната војна со смртоносна вонземска раса. Војниците и цивилите од сегашноста мора да бидат транспортирани во иднината и да ѝ се приклучат на борбата. Ден Форестер, одлучен да го спаси светот за својата млада ќерка, се здружува со еден брилијантен научник и со својот отуѓен татко во очајна мисија да ја промени судбината на планетата.

Слики

Војната на утрешнината

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Трилогија Различна: Побунета (2015)

  image
  Откако открива дека не припаѓа во ниту една фракција, Беатрис мора да одлучи за својата иднина. Растргната меѓу општествените правила и сопствениот пат, за кој...
 • Игрите на гладните (2012)

  image
  Кетнис има 16 години и живее со нејзината мајка и помладата сестра во најсиромашната област на Панем, остаток од поранешните Соединети Американски Држави. Во...
 • Истребувач (1982)

  image
  Во 2019 година, полицискиот оддел го принудува Рик Декард да се врати од пензија за да лови четири генетски модифицирани луѓе кои дошле на Земјата.
 • Ѕвездени патеки: Од другата страна (2016)

  image
  Од режисерот Џастин Лин и продуцентот Џ. Џ. Абрамс пристигнува еден од акционите филмови со најдобри критики годинава. Одејќи на спасувачка мисија во длабоката...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.