СОДРЖИНА

При обид да им се стави крај на војните и да се задржи мирот, човештвото забранило со закон сè што предизвикува чувства: литература, музика и уметност. За да се спроведе законот, посебен вид полиција добива задача да ги елиминира сите престапници. Но кога најдобриот специјалец не зема доза од дрогата што ги блокира емоциите, почнува да разбира дека работите не се онака како што изгледаат.

Слики

ЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриумЕквилибриум

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Виртуелна свест (2014)

  image
  Доктор Вил Кастер е познат истражувач кој сака да направи машина за вештачка инелигенција со човечки емоции која ги надминува можностите на биологијата. Со намера...
 • Војната на утрешнината (2021)

  image
  Група временски патници од 2051 г. доаѓаат со итна порака: човештвото ја губи глобалната војна со смртоносна вонземска раса. Војниците и цивилите од сегашноста...
 • Чудни денови (1995)

  image
  Поранешен полицаец кој станал уличен измамник случајно открива заговор во Лос Анџелес во
 • Чапи (2015)

  image
  Во блиската иднина, со криминалот се справува репресивна механизирана полициска сила. Но сега луѓето се спротивставуваат. Кога еден полициски робот по име Чапи е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.