рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Откако зафрлен рудник за дијаманти се руши во северните краишта на Канада, еден возач на голем камион ја води невозможната спасувачка мисија преку замрзнатиот океан за да ги спаси животите на заробените рудари и покрај големите закани.
Откако зафрлен рудник за дијаманти се руши во северните краишта на Канада, еден возач на голем камион (Лијам Нисон) мора да ја предводи невозможната спасувачка мисија преку замрзнатиот океан за да ги спаси животите на заробените рудари. Соочувајќи се со опасните води и големата бура, тие сфаќаат дека најголемата закана е онаа што воопшто не ја очекувале.

Слики

Леден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден патЛеден пат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  денес
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  денес
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.