poster

Потомци

Children of Men (2006)

Драма, Акција, Трилер, Hаучна фантастика, Mистерија | САД, Обединетото Кралство, Јапонија
Режисер: Alfonso Cuarón

рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(70 гласови)

Содржина

Во 2027 г., во хаотичен свет во кои жените станале неплодни, поранешен активист помага да се транспортира до безбедно место на море жена која за чудо е бремена.

Слики

ПотомциПотомциNBC UniversalПотомциПотомциПотомциПотомциПотомциПотомциNBC UniversalПотомциПотомциПотомциПотомциПотомци

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Малцински Извештај (2002)

  image
  Во Вашингтон, во годината 2054, убиството е елиминирано. Иднината се гледа и виновните се казнети пред да биде сторено делото. Од центар длабоко во елитната...
 • Машина (2013)

  image
  Филмот „Машина се одвива во осиромашен свет во кој владее студена војна против еден нов непријател. Британското Министерство за одбрана е на работ да открие едно...
 • Истребувач 2049 (2017)

  image
  Во 2049 година, новиот истребувач, полицаецот Кеј, открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара...
 • Војната на утрешнината (2021)

  image
  Група временски патници од 2051 г. доаѓаат со итна порака: човештвото ја губи глобалната војна со смртоносна вонземска раса. Војниците и цивилите од сегашноста...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.