рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.93/10
(15 гласови)

СОДРЖИНА

Капетанот Жан-Лук Пикард и екипажот на новиот Ентерпрајз Е, тукушто пуштен во погон, се борат со подмолните Борги, за да ѝ ја вратат иднината на Земјата.
24-ти век, а една заедница од суштества кои се полу-хуманоиди и полу-машини се соочуваат со Федерацијата, а тоа ќе биде најголемата битка на сите времиња. Оваа заедница, наречена Борг, губи и очајно се обидува да се врати во времето, на 4 април 2063 година, да го спречи првиот контакт на Земјата со вонземјански вид (поточно, Вулканците). Капетан Пикарс и екипажот на Ентерпрајз –Е (НЦЦ 170 1-Е) се враќаат во времето за да се осигураат дека Зефрам Кокран ќе го изведе својот прв ворп-лет. Ентерпрајз го снаоѓа неочекувана неволја, кога Боргите ќе почнат да ја асимилираат Земјата.

Слики

Ѕвездени патеки: Прв контактЅвездени патеки: Прв контактЅвездени патеки: Прв контактЅвездени патеки: Прв контактЅвездени патеки: Прв контактЅвездени патеки: Прв контактЅвездени патеки: Прв контактЅвездени патеки: Прв контакт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • /Мекгрубер (2010)

  денес
  image
  Во Источен Сибир, Дитер Фон Кант (В. Килмер) и неговите луѓе ја преземаат контролата над проектил вооружен со боева глава. На другата страна на светот, во...
 • Дневна светлина (1996)

  денес
  image
  Во експлозија во тунел во Њујорк се рушат и влезот и излезот. Љуѓе остануваат заробени внатре. Еден херој (Силвестер Сталоне) се обидува да ги однесе на безбедно...
 • Железен човек 3 (2013)

  денес
  image
  Ексцентричниот гениј, милијардер и филантроп Тони Старк е суперхеројот со оклоп, познат како Железниот човек. По неговата херојска и самопожртвувана акција во...
 • Воз за Пусан (2016)

  денес
  image
  Док се непознати вирус шири целомземљом, Корејске власти проглашавасјуванредно стање, но ситуација убрзо измиче контроли. Неколицина оних који су се у том...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.