Оценка на корисникот: 6.3/10
(230 гласови)

СОДРЖИНА

Leto 2415. 400 let potem ko je smrtonosni virus pomoril več kot polovico človeštva, preživeli živijo v močno zastraženem mestu Bragna, ki jih loči od preostalega sveta, okuženega z virusom. Med njimi je tudi lepa morilka Aeon Flux, ki dela za skrivno odporniško gibanje. Njena najnovejša naloga je umoriti člana mestnega sveta Trevorja Goodchilda, ki skupaj s svojimi kolegi nadzira Bragno. Zaplete se, ko vladni agentje ubijejo Aeonino mlajšo sestro Uno in se Aeon zave, da je tudi Trevor zgolj lutka v veliko večji politični spletki.

Слики

Ијон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон ФлаксИјон Флакс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Колонија (2021)

  image
  Када је живот на земљи постао немогуќ, владајуќа елита је населила планету Кеплер 209. Али због њене атмосфере, нови становници постају стерилни. Две генерације...
 • Џи Ај Џо 2 (2013)

  image
  Американските херои се враќаат и се обвинети за ужасно злосторство што не го извршиле. Сега, Џи-Ај-Џовците повторно мораат да се соочат со својот смртен...
 • Скокач (2008)

  image
  Научно фантастичниот трилер скокнува во нов свет со СКОКАЧ, кој ги започнува епските авантури на еден човек кој открива дека ја поседува возбудливата способност...
 • Вавилон во нашата ера (2008)

  image
  Неколку децении во иднината, крвникот Туроп (Вин Дизел) ја прифаќа работата што му ја нуди рускиот мафијаш Горски (Жерар Депардие). Туроп треба да ја донесе во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.