Karyn Kusama

actor

Роденден: 1968

Актерот:

 1. ...
  Self - Director, 'The Invitation' - 'Jennifer's Bo

Режисер:

 1. 7. Позив (2015), филм
 2. 8. Опуштено (2015), серија
 3. 9. Милијарди (2016), серија
 4. 10. XX (2017), филм
  ...
  (segment
 5. 12. Аутсајдер (2020), серија
 6. 13. Yellowjackets (2021), серија

Сцеарист:

 1. 2. XX (2017), филм

Продуцент:

 1. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.