poster

Leap of Faith: William Friedkin on the Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist (2019)

Режисер: Alexandre O. Philippe

Оценка на корисникот: 7.6/10
(73 гласови)

СОДРЖИНА

A lyrical and spiritual cinematic essay on The Exorcist, exploring the depths of William Friedkin's mind's eye, the nuances of his filmmaking process, and the mysteries of faith and fate that have shaped his life and filmography.

Слики

Leap of Faith: William Friedkin on the Exorcist

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.