СОДРЖИНА

Откако градската средношколска убавица Џенифер ќе биде обземена од еден гладен демон, момците кои што претходно немале шанса со неа добиваат друг сјај во светлото на незаситливиот апетит на Џенифер.
Од сценаристот на Џуно, одликуван со Оскар. Како еден секси и откачено смешен хорор филм, во ТЕЛОТО НА ЏЕНИФЕР се зборува за средношколката Џенифер, која што ќе биде обземена од еден гладен демон. Таа оди од "средношколски лоша" (прекрасна и вообразена) до она вистинското: лоша/лоша. Блескавата убавица се претвора во бледо и болникаво суштество кое жеднее за мевце, па дури и бубалиците добиваат друг сјај во светлото на незаситниот апетит на Џенифер. Во меѓувреме, најдобрата другарка на Џенифер, Ниди, истапува да ги заштити градските момци, вклучувајќи го и нејзино момче, бубалицата Чип.

Слики

Телото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на ЏениферТелото на Џенифер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мала продавница страве (1960)

  image
  Грејвис Мушник, власник је мале цвеќаре у којој ради заједно са своја два запослена: симпатичном, али једноставном Одри и неспретним Сејмором. Цвеќара је мала и...
 • Гремлини (1984)

  image
  Проналазач Рандал Пелцер лутајуќи кинеском четврти, случајно, као божиќни поклон зас сина купује чудновато биќе звано Могвај. Маленом чупавцу дају име Гизмо....
 • Вампирки (2012)

  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Револт на вонземјаните (2012)

  image
  Пет млади лица наутро сфаќаат дека останаа без функционални телефони, радио апарати и струја. Додека се обидуваат да побегнат од ситуацијата, согледуваат огромна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.