poster

Игрите на гладните: Mокингџеј - втор дел

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (2015)

Hаучна фантастика, Акција, Трилер, Авантура, Mистерија | САД, Германија, Канада, Франција
Режисер: Francis Lawrence
STAR Movies | 12.5.24 | 17:10

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(73 гласови)

Содржина

Во големото финале на глобалниот епски феномен „Игрите на гладните“, Кeтнис Евердин сфаќа дека e во прашање многу повеќе од обично преживување - таа се бори за иднината! Народот на Панем е во тотална војна, а во финалниот судир Кетнис се соочува со претседателот Сноу. Заедно со најверните пријатели организира обид за атентат на претседателот, кој во меѓувреме станал сѐ повеќе опседнат со желбата да ја уништи. Смртоносните стапици, непријателите и тешките и етички проблематични избори ќе бидат многу поголем предизвик за Кeтнис од која било арена во која се нашла досега во „Игрите на гладните“.

Слики

Игрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор делИгрите на гладните: Mокингџеј - втор дел

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Тенет (2020)

  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Ѕвездени патеки: Од другата страна (2016)

  image
  Одејќи на спасувачка мисија во длабоката вселена, УСС „Ентерпрајз паѓа во заседата на Крал, безмилосен непријател на Федерацијата. Кога мораат да бегаат во еден...
 • Вајс (2015)

  image
  „Вајс“ е филм што не треба да го пропуштите, класичен акциски филм исполнет со забава. Брус Вилис се појавува во улогата на Џулијан Мајклс, а научно-фантастичниот...
 • Игрите на гладните: Мокингџеј - прв дел (2014)

  image
  Младата Оскаровка Џенифер Лоренс се враќа во улогата со која се прослави. Во филмот „Игрите на гладните: Мокингџеј - 1 дел“ таа е повторно Кетнис Евердин, но сега...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.