poster

Најмрачниот час

The Darkest Hour (2011)

Режисер: Chris Gorak
TV1000 Balkan | денес | 08:20

рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 6.82/10
(38 гласови)

СОДРЖИНА

„Најмрачниот час“ е приказна за петмина млади луѓе кои се заробени во Москва, борејќи се за живот при еден разурнувачки вонземски напад. Трилерот ја нагласува убавината на Москва, покрај неверојатните специјални ефекти.
„Најмрачниот час“ е напнат апокалиптичен трилер во кој се работи за борба за преживување во која петмина млади луѓе се заробени во Москва за време на една вонземска инвазија. Додека невидливите вонземјани ја впиваат сета енергија на Земјата и сите нејзини облици на живот, наоѓањето начин за бегство од несопирливите напаѓачи станува навидум невозможна задача.

Слики

Најмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew Regency

Прегледи


Прегледано од emisionar
недела, 13 септември 2020 17:50
Koji IQ treba namjestiti za ovaj film? "Umrijet ćete!".... "NEEE", a poslije "Idemo ga spasiti (frenda)" ..... "Zašto?" :DDD Ovakav film može snimiti bilo koji gledatelj sa $100.000 u džepu. Nevidljivi prozirni vanzemaljci, stvarno zahtjevni specijalni efekti. 10-tak minuta filma snimano u 4 ujutro a onda naravno, treba se šetati gradom po mraku zbog vazemaljaca, pa se glumci ne moraju buditi prije podne.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  недела
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Луѓе во црно 2 (2002)

  недела
  image
  Томи Ли Џонс и Вил Смит се враќаат во улогите на агентите за вонземјани, Кеј и Џеј. Кога едно злобно чудовиште преправено како секси манекенка е закана за...
 • Опасна задача (2004)

  недела
  image
  Претседателот на една африканска земја изјавува дека буџетот за вооружување ќе го претвори во буџет за наводнување. Новинарот Мајкл Пауер набргу дознава дека...
 • Сурогати (2009)

  недела
  image
  Агентите на ФБИ (БРУС ВИЛИС и РАДА МИЧЕЛ) го истражуваат мистериозното убиство на еден студент, поврзано со човекот кој помогнал да се создаде високо-технолошкиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.