poster

Најмрачниот час

Darkest Hour (2017)

Драма, Bоени, Историски, Трилер, Семеен, Биографија | Обединетото Кралство, САД, Кина
Режисер: Joe Wright


рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(17 гласови)

Содржина

Биографски филм за една од клучните фигури на 20 век, Винстон Черчил, големиот британски премиер кој ја водеше својата нација во одбрана од Хитлер и нацистите за време на Втората светска војна.

Слики

Најмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот часНајмрачниот час

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • ЈУЛИЈ ЦЕЗАР (2002)

  image
  Епски приказ на Јулиј Цезар, последниот римски диктатор, чија смрт воедно го означува крајот на Римската Република. Оваа приказна ги бележи и неговите воени...
 • Вицториа & Абдул (2017)

  image
  Невероватна истинита прича о неочекиваном пријатељству у позним годинама владавине краљице Викторије. Кад Абдул Карим, млади службеник, допутује из Индије да би...
 • Телохранителот на Линколн (2013)

  image
  Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.
 • Битка на Неретви (1969)

  image
  Домаќи филм Битка на Неретви из 1969. године, прича је о Југославији у време Другог светског рата. Немачка се пред опасношќу да савезници изврше инвазију на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.