рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.17/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Биографска прича о Јацкие Кеннедy, удовици америчког председника Јохна Ф. Кеннедyја, након његовог убиства.
Након убиства америчког председника Јохна Ф. Кеннедyја, прва дама Јацqуелине Кеннедy покушава да буде јака, након трауме коју је њена породица доживела, да врати веру, утеши своју децу и дефинише историјско наслеѓе свог мужа. Радња прати живот Јацкие Кеннедy од тренутка атентата на њеног мужа и интервјуа ког је поводом трагичног догаѓаја морала да да магазину Лифе, ослањајуќи се на своју приватну и јавну персону.
Многи критичари су предвидели како се Наталие Портман смеши наградна Осцар® за ову улогу.

Слики

ЏекиЏекиЏекиЏекиЏекиЏекиЏекиЏеки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Затворскиот експеримент на Стенфорд (2015)

  денес
  image
  Што се случува кога една факултетска студија по психологија оди во погрешна насока? Во овој напнат психолошки трилер врз основа на вистинита приказна, Били Крудуп...
 • Моја седмица с Мерилин (2011)

  денес
  image
  Екранизација недељу дана живота легендарне секс-бомбе добила је трејлер, а ускоро ќе имати и биоскопску премијеру. У питању је филм о боравку Мерилин Монро у...
 • Малком Икс (1992)

  денес
  image
  Биографски филм за еден од најконтроверзните и највлијателни водачи на Афро-американците, Малком Икс. Режисер на филмо те Спајк Ли, а главната улога ја толкува...
 • Потврда (2016)

  денес
  image
  Во 1991 година, номинацијата на судијата Кларенс Томас (Вендал Пирс) во Врховниот суд на САД е доведена во прашање кога поранешната колешка Анита Хил (Кери...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.