poster

Телохранителот на Линколн

Saving Lincoln (2013)

Режисер: Salvador Litvak
FilmBox Stars RS | сабота | 12:35

рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 5.6/10
(11 гласови)

Содржина

Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.

Слики

Телохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на ЛинколнТелохранителот на Линколн

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Основач (2016)

  image
  Филм кој ни открива како „Мекдоналдс“ станал тоа што е денес. Приказната го следи Реј Крок (Мајкл Китон) кој се здружува со браќата Дик и Мек Мекдоналд, за да...
 • Све је истина (2018)

  image
  Во 1613 г., Шекспир (Кенет Брана) е признат за најголем писател на своето време. Но се случува катастрофа кога неговиот познат театар „Глоуб“ ќе изгори до темел,...
 • Перо (2000)

  image
  Ретко, али ипак, повремено, људски род се соучи са онима који преиспитују основне поставке друштва, који пробијају саме границе моралности, негирају старе,...
 • Кралица (2006)

  image
  Добитничката на „Оскар“ за најдобра женска улога, Хелен Мирен носи магична изведба во „Кралица“, провокативна приказна зад една од најјавните трагедии на нашето...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.