СОДРЖИНА

Чувени пират из 17. века успева да убеди енглеског краља Вилијама ИИИ да га прогласи заштитником брода "ризнице" непроцењиве вредности. У томе Капетан Кид види своју шансу да увеќа своје веќ огромно богатство стечено пљачком. Цео план се компликује када се појави банда пљачкаша са сличним идејама и киднапована дама племенитог рода.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писмо за кралот (2008)

  петок
  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
 • Dinosaur Island (2014)

  денес
  image
  The adventure begins when 13-year-old Lucas embarks on the vacation of a lifetime. When disaster strikes, Lucas finds himself stranded in a strange land littered...
 • Џеруов дијамант (2001)

  денес
  image
  Џеруов дијамант је прича о америчком научнику који са својом женом запошљава бившег ветерана да им буде водич на путовању у потрази за дијамантима.
 • Душкало во војна (2008)

  денес
  image
  Откако неговите родители беа убиени во бомбандирањето во втората светска војна, Том беше прате да живее со роднините на фарма во средна Холандија. Тој е тажен,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.