рејтинг: 8.6/10
Оценка на корисникот: 9.2/10
(130 гласови)

СОДРЖИНА

Кад јагањци утихну је трилер из 1991. са Ентонијем Хопкинсом и Џоди Фостер у главним улогама. Филм је снимљен по истоименом роману Томаса Хариса, а освојио је пет Оскара, меѓу осталим и Оскаре за најбољу главну мушку и женску улогу. ФБИ је очајан у потрази за окрутним серијским убицом кога су прозвали Бафало Бил, који отима жене и скида им кожу. У нади да ќе пронаќи било какав траг испитујуќи затвореног серијског убицу, директор ФБИ одељења за бихевиоралне науке, Џек Крафорд, шаље Клерис Стерлинг, обеќавајуќу новакињу с ФБИ-јеве академије, да испита злогласног Ханибала Лектора, бриљантног форензичког психијатра који је постао канибалистички серијски убица.

Слики

Кога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнатКога јагнињата ќе стивнат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џокер (2019)

  image
  Во Готам Сити, налудничавиот хуморист Артур Флек е отфрлен од општеството. Тој тогаш започнува револуција и низа од крвави кривични дела. Оваа патека го соочува...
 • Иднината е осамено место (2021)

  image
  Со цел да му се одмазди на човекот одговорен за смртта на неговата жена и ќерка во сообраќајна незгода, Франк станува криминалец и завршува во истиот затвор како...
 • Татковски гревови (2012)

  image
  Филм на режисерот Дерек Сијанфранс, во кој Рајан Гослинг го игра Лук, скитник кој заработува за живот изведувајќи акробации на мотор. Кога ќе дознае дека има...
 • Значка на честа (2015)

  image
  Двајца детективи за наркотици се под истрага откако едно дете е убиено за време на насилно запленување дрога…
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.