ФИЛМОВИ Страница 1

 • Фати ме ако можеш

  недела

  11.6.23

  03:25

  Фати ме ако можеш

  Catch Me If You Can (2002)

  Еден искусен агент на ФБИ (Том Хенкс) го следи Френк Абагнејл (Леонардо Дикаприо), кој пред својот 21-ви роденден успева да фалсификува чекови што чинат милиони долари, претставувајќи се како пилот на „Пан Ам“, лекар...

 • Госпоѓица Потер

  недела

  11.6.23

  11:45

  Госпоѓица Потер

  Miss Potter (2006)

  Беатрикс Потер е немажена 30-годишна жена во време кога главна задача на жената е да се омажи благородно и да си го знае местото. Никој - особено семејството на Беатрикс - не може да разбере зошто таа претпочита да...

 • Под лупа

  недела

  11.6.23

  21:00

  Под лупа

  Spotlight (2015)

  Филмот е снимен според вистински настан за новинарската група наречена „Spotlight“ која го истражувала скандалот поврзан со сексуална злоупотреба на малолетници од страна на католичките свештеници во Бостон. За оваа...

 • Пепелашко

  понеделник

  12.6.23

  00:35

  Пепелашко

  Cinderella Man (2005)

  Расел Кроу игра во приказната инспирирана од животот на легендарниот спортист Џим Бредок, поранешен надежен боксер во лесно-тешка категорија, кој бил присилен да се пензионира по една серија порази во рингот. Додека...

 • Сакав да се скријам

  понеделник

  12.6.23

  04:00

  Сакав да се скријам

  Volevo nascondermi (2020)

  Една француска актерка и еден јапонски архитект влегуваат во кратка, но бурна афера во Хирошима по војната, а фасцинацијата што ја имаат еден кон друг ги тера да се справат со своите трауматични сеќавања за љубовта и...

 • Обложување на столетието

  понеделник

  12.6.23

  16:50

  Обложување на столетието

  The Big Short (2015)

  Во 2006-2007 г., група инвеститори се обложуваат против пазарот на хипотеки на САД. Во нивното истражување откриваат колку е дефектен и корумпиран тој свет.

 • Под лупа

  понеделник

  12.6.23

  23:15

  Под лупа

  Spotlight (2015)

  Филмот е снимен според вистински настан за новинарската група наречена „Spotlight“ која го истражувала скандалот поврзан со сексуална злоупотреба на малолетници од страна на католичките свештеници во Бостон. За оваа...

 • Отец Стју

  вторник

  13.6.23

  03:30

  Отец Стју

  Father Stu (2022)

  Марк Волберг и Мел Гибсон играат во оваа инспиративна драма за еден бивш боксер, кој по незгода која ги нарушува неговите соништа во спортот, го наоѓа вистинскиот повик помагајќи им на другите да го најдат својот пат.

 • Махалија

  вторник

  13.6.23

  09:05

  Махалија

  Robin Roberts Presents: Mahalia (2021)

  Одгледана во сиромаштија во Њу Орлеанс, Махалија Џексон ги надминала детските болести со молитви и госпел музика, што подоцна ќе ја направи најславната и влијателна жена во 1950-тите и 1960-тите - Опра на нејзиното...

 • Бруно Рејдал: Исповед на еден убиец

  вторник

  13.6.23

  21:40

  Бруно Рејдал: Исповед на еден убиец

  Bruno Reidal, Confessions of a Murderer (2021)

  Кантал, Франција, 1905 година. Во шумата околу неговото родно село, младиот студент по верски науки Бруно Ридал убива едно момче и веднаш им се предава на властите. Во затворот тој е испрашуван со седмици и се соочува...

 • Ние децата од железничката станица ЗОО: приказната за Кристијане Ф.

  вторник

  13.6.23

  23:25

  Ние децата од железничката станица ЗОО: приказната за Кристијане Ф.

  Christiane F.: Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (1981)

  Кога 13-годишната Кристијане влегува во диско сцената во Берлин доцните 1970-ти, нејзиниот живот целосно се менува. Нејзините нови пријатели земаат ЛСД и хероин и наскоро и таа станува зависник. Наутро оди на...

 • Пепелашко

  среда

  14.6.23

  01:15

  Пепелашко

  Cinderella Man (2005)

  Расел Кроу игра во приказната инспирирана од животот на легендарниот спортист Џим Бредок, поранешен надежен боксер во лесно-тешка категорија, кој бил присилен да се пензионира по една серија порази во рингот. Додека...

 • Џули и Џулија

  среда

  14.6.23

  03:50

  Џули и Џулија

  Julie & Julia (2009)

  Мерил Стрип ја игра улогата на Џулија Чајлд, а Ејми Адамс е Џули Пауел, во адаптацијата на писателката/режисерката Нора Ефрон на двата бестселерски мемоари: „Џули и Џулија“ на Пауел и „Мојот живот во Франција“ од...

 • Господин Најс

  среда

  14.6.23

  12:15

  Господин Најс

  Mr. Nice (2010)

  Филмот ја следи животната приказна на елитен британски шверцер на дрога - Хауард Маркс познат како Господин Најс. Тој е туристички агент, промотор на рок концерти, писател и најголем шверцер на марихуана во светот....

 • Во потрага по Недојдија

  среда

  14.6.23

  23:05

  Во потрага по Недојдија

  Finding Neverland (2004)

  Приказна за пријателството на Ј.М. Бари со семејството што го инспирирало да го создаде Петар Пан. Наградуваните Џони Деп, Кејт Винслет, Дастин Хофман и Џули Кристи играат во оваа волшебна приказна за еден од...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.