ФИЛМОВИ Страница 1

 • Патот на победникот

  понеделник

  23.5.22

  13:55

  Патот на победникот

  Concussion (2015)

  Вил Смит игра во овој драматичен трилер врз основа на неверојатната вистинита приказна за американскиот имигрант д-р Бенет Омалу, брилијантен невропатолог, кој прв ја открил фудбалската траума поврзана со мозокот кај...

 • Ситни прашинки

  понеделник

  23.5.22

  14:55

  Ситни прашинки

  Little Ashes (2008)

  Во студентски дом ќе се сретнат сликарот Салвадор Дали и поетот Федерико Гарсија Лорка. Набрзо ќе им се придружи и режисерот Луис Буњел. Тројцата пријатели ќе остават трага во Мадрид, но ќе остварат и длабок меѓусебен...

 • Кадилак Рекордс

  понеделник

  23.5.22

  21:00

  Кадилак Рекордс

  Cadillac Records (2008)

  Во оваа приказна за сексот, насилството и рокенролот во Чикаго од 50-тите и 60-тите год., се прикажува растот на „Чес Рекордс“ на Леонард Чес и ги следи возбудливите и турбулентни животи на некои од најголемите...

 • Римејк

  понеделник

  23.5.22

  22:38

  Римејк

  Remake (2003)

  Млади Бошњак Тарик Карага поткрај 1993. борави у Паризу, гдје је избјегао из БиХ због рата. Тарик је пронашао продуценте за свој сценариј "Човјек ниоткуда", у којем прича о љубавном трокуту у вријеме Другог свјетског...

 • Роб Рој

  понеделник

  23.5.22

  23:05

  Роб Рој

  Rob Roy (1995)

  Лијам Нисон и Џесика Ланг имаат извонредни изведби како легендарен херој кој одбива да дозволи непријателите да му ја уништат честа и лојална жена која му дава храброст да се бори. Кога сурова зима им се заканува на...

 • Барајќи го Осама

  понеделник

  23.5.22

  23:30

  Барајќи го Осама

  Army of One (2016)

  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна мисија. Вооружен само со самурајски меч, купен од ТВ...

 • Градот на лагите

  вторник

  24.5.22

  02:30

  Градот на лагите

  City of Lies (2018)

  Дискредитираниот детектив на ЛАПД, Расел Пул (Џони Деп) се здружува со новинарот Џек Џексон (Форест Витакер) за да ја откријат вистината за убиствата на музичките икони Тупак Шакур и Кристофер Волас, познат како...

 • Клуб на милионери

  вторник

  24.5.22

  13:50

  Клуб на милионери

  Billionaire Boys Club (2018)

  Под водство на својот колега Џо Хант (А. Елгорт), група момчиња од добро ситуирани семејства во Лос Анџелес во 1980-тите, смислува план како набрзина да се збогатат со таканаречената „Пирамида на среќата“. Планот...

 • Римејк

  вторник

  24.5.22

  16:34

  Римејк

  Remake (2003)

  Млади Бошњак Тарик Карага поткрај 1993. борави у Паризу, гдје је избјегао из БиХ због рата. Тарик је пронашао продуценте за свој сценариј "Човјек ниоткуда", у којем прича о љубавном трокуту у вријеме Другог свјетског...

 • Градот на лагите

  вторник

  24.5.22

  19:00

  Градот на лагите

  City of Lies (2018)

  Дискредитираниот детектив на ЛАПД, Расел Пул (Џони Деп) се здружува со новинарот Џек Џексон (Форест Витакер) за да ја откријат вистината за убиствата на музичките икони Тупак Шакур и Кристофер Волас, познат како...

 • Хемингвеј и Гелхорн

  вторник

  24.5.22

  22:40

  Хемингвеј и Гелхорн

  Hemingway & Gellhorn (2012)

  Моќна драма за една од најголемите љубовни приказни на 20 век. Врската помеѓу книжевниот џин Ернест Хемингвеј и воената дописничка Марта Гелхорн. Во главните улоги се Никол Кидман и Клајв Овен. Со Клајв Овен и Никол...

 • Господин Најс

  вторник

  24.5.22

  23:10

  Господин Најс

  Mr. Nice (2010)

  Филмот ја следи животната приказна на елитен британски шверцер на дрога - Хауард Маркс познат како Господин Најс. Тој е туристички агент, промотор на рок концерти, писател и најголем шверцер на марихуана во светот....

 • Патот на победникот

  среда

  25.5.22

  07:50

  Патот на победникот

  Concussion (2015)

  Вил Смит игра во овој драматичен трилер врз основа на неверојатната вистинита приказна за американскиот имигрант д-р Бенет Омалу, брилијантен невропатолог, кој прв ја открил фудбалската траума поврзана со мозокот кај...

 • Комплексот Бадер Мајнхоф

  четврток

  26.5.22

  01:40

  Комплексот Бадер Мајнхоф

  Der Baader Meinhof Komplex (2008)

  Германија во 1970-тите: убиствени бомбашки напади, закана од тероризам и страв од внатрешниот непријател ги растресоа темелите на сè уште ранливата германска демократија. Радикализираните деца на нацистичката...

 • Шампион

  четврток

  26.5.22

  04:25

  Шампион

  Mistrz (2020)

  1940-та година. Првиот транспорт со затвореници доаѓа во новоизградениот концентрационен логор Аушвиц. Еден од нив е Тадеуш „Теди“ Пјетшиковски, предвоен боксерски шампион од Варшава. Офицерите во логорот го...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.