poster

Фати ме ако можеш

Catch Me If You Can (2002)

Режисер: Steven Spielberg
Cinemax 2 | 8.10.22 | 03:05

рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 9.46/10
(107 гласови)

СОДРЖИНА

Еден искусен агент на ФБИ (Том Хенкс) го следи Френк Абагнејл (Леонардо Дикаприо), кој пред својот 21-ви роденден успева да фалсификува чекови што чинат милиони долари, претставувајќи се како пилот на „Пан Ам“, лекар и правен обвинител.
Врз основа на вистинита приказна, Френк В. Абагнејл бил вработен како лекар, адвокат и копилот во една голема авиокомпанија, а сето тоа пред неговиот 21-ви роденден. Успешен како измамник, Френк (Леонардо Дикаприо) исто така е и брилијантен фалсификатор, чија вештина за лажирање чекови му донела милиони долари украдени средства, на огорченост на властите. На агентот на ФБИ, Карл Ханрати (Том Хенкс), главна мисија му е да го фати и да го доведе пред лицето на правдата, но Френк е секогаш еден чекор понапред од Карл, мачејќи го да ја продолжи потерата.

Слики

Фати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можешФати ме ако можеш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Грабеж на државната печатница (2012)

  image
  Крими филм според вистински настан, имено грабежот во почетокот на 80-те години на тројцата браќа Реј, Питер и Брајан. Тие биле фатени и осудени на 12, 16 и 20...
 • Капоне (2020)

  image
  Откако издржал 11 години затвор за затајување данок, озлогласениот мафијаш Алфонс „Ал“ Капоне (Том Харди), за пријателите и роднините познат како Фонзо, му се...
 • Папилон (1973)

  image
  Погрешно уапсен и обвинет поради убиство кое не го извршил, Французинот Хенри Шариер, наречен „Папилон, (Пеперуга) осуден е на доживотна казна во колонијата Св....
 • Без закона (2012)

  image
  Гангстерска крими драма према сценарију Ника Кејва. Екранизација биографског романа „Тхе Wеттест Цоунтy ин тхе Wорлд“ о браќи Бондурант који су за вријеме...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.