poster

Грабеж на државната печатница

The Great Mint Swindle (2012)

Режисер: Geoff Bennett

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Крими филм според вистински настан, имено грабежот во почетокот на 80-те години на тројцата браќа Реј, Питер и Брајан. Тие биле фатени и осудени на 12, 16 и 20 години затвор, но дури по 2 децении почнува да се наѕира вистинскиот размер на нивната операција...

Слики

Грабеж на државната печатница

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Докрај (2016)

  среда
  image
  Барон Кренстон ја репризира својата сценска улога на претседателот Линдон Б. Џонсон во филмот на ХБО Филмови „Докрај. Филмот е адаптација од Роберт Шенкан на...
 • Клиентот (1994)

  среда
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
 • Затворскиот експеримент на Стенфорд (2015)

  среда
  image
  Што се случува кога една факултетска студија по психологија оди во погрешна насока? Во овој напнат психолошки трилер врз основа на вистинита приказна, Били Крудуп...
 • Мистериите на Хроникл: Погрешен човек (2019)

  денес
  image
  Најдено е тело на жена која е исчезната три години. Сопругот, ослободен поради недостиг на докази, но сега сметан за виновен, бара помош од Алекс. Додека таа го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.