СОДРЖИНА

Овој прихолошки трилер, врз основа на вистинити настани, ја раскажува приказната за еден посрамен новинар (Џона Хил) кој е вовлечен во игра на мачка и глушец со еден обвинет убиец (Џејмс Франко), кој го презел идентитетот на новинарот.
Кога посрамениот новинар на „Њујорк тајмс“, Мајкл Финкел (Џона Хил), се запознава со обвинетиот убиец Кристијан Лонго (Џејмс Франко), кој го презел идентитетот на Финкел, неговата истрага се претвора во несреќна игра на мачка и глушец. Филмот е врз основа на вистинити настани во кои потерата на Финкел по Лонго вклучува убиство, љубов и покајание.

Слики

Вистинска приказнаВистинска приказнаВистинска приказнаNew RegencyВистинска приказнаВистинска приказнаNew RegencyВистинска приказна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патот на победникот (2015)

  денес
  image
  Вил Смит игра во овој драматичен трилер врз основа на неверојатната вистинита приказна за американскиот имигрант д-р Бенет Омалу, брилијантен невропатолог, кој...
 • Виски Танго Фокстрот (2016)

  денес
  image
  Тина Феј игра во оваа забавна комедија за пронаоѓањето на себеси на најчудните можни места. Заглавена во рутината, новинарката Ким Бејкер (Тина Феј) одлучува да...
 • Куќа духова (2018)

  денес
  image
  Базирана на причи о огромној вили Винчестер која се налази у Калифорнији. Та вила у викторијанском стилу је била изграѓена за наследницу империје изумитеља...
 • Шампион (2020)

  денес
  image
  1940-та година. Првиот транспорт со затвореници доаѓа во новоизградениот концентрационен логор Аушвиц. Еден од нив е Тадеуш „Теди“ Пјетшиковски, предвоен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.