poster

Возвишување: приказната на хауард винстон

Risen (2010)

биографија, драма | Обединетото Кралство
Режисер: Neil Jones
FilmBox Extra RS | среда | 19:00

Оценка на корисникот: 6.1/10
(120 гласови)

СОДРЖИНА

Порастот на британскиот шампион. Филм базиран на вистинска приказна. Младиот Хауард Винстон, еден од најталентираните млади аматерски боксери. Момче од Мартир Тидфил кое со десната рака си го прави патот, низ кариера на професионален боксер, работејќи истовремено во фабрика за играчки. Неговиот сон привремено го крши несреќа на работа, поради која мора делумно да се ампутираат три прсти. Хауард паѓа во депресија и мисли дека изгубил се, но неговиот татко не се откажува, па го запознава со прекрасниот боксерски тренер, Еди Томас.

Слики

Возвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Come Sunday (2018)

  image
  Based on an episode of the public radio series This American Life, which centers on Bishop Carlton Pearson, a rising star among evangelicals until he was...
 • Невина лага (2014)

  image
  Кога разговорливата Американка ќе прими тројца судански бегалци во својот дом, таа не знае дека ќе ѝ се промени животот - и тоа на подобро. Судирот на култури ќе...
 • Семејството Блум (2020)

  image
  „Семејството Блум“ ја раскажува вистинската приказна за Сем Блум (номинираната за „Оскар“, Наоми Вотс) млада мајка чиј свет е превртен наопаку по речиси фатална...
 • Фаворит из сенке (2014)

  image
  “Фаворит из сенке” је филм заснован на истинитој причи о Џенезису Потинију, новозеландском шахисти који пати од тешког облика биполарног поремеќаја и који се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.