СОДРЖИНА

Порастот на британскиот шампион. Филм базиран на вистинска приказна. Младиот Хауард Винстон, еден од најталентираните млади аматерски боксери. Момче од Мартир Тидфил кое со десната рака си го прави патот, низ кариера на професионален боксер, работејќи истовремено во фабрика за играчки. Неговиот сон привремено го крши несреќа на работа, поради која мора делумно да се ампутираат три прсти. Хауард паѓа во депресија и мисли дека изгубил се, но неговиот татко не се откажува, па го запознава со прекрасниот боксерски тренер, Еди Томас.

Слики

Возвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстонВозвишување: приказната на хауард винстон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Карлос Шакал (2010)

  денес
  image
  Карлосова група креќе у политичке акције и као плаќеници раде за бројне клијенте меѓу којима су Чаушескуова Румунија, Либија и Сирија. Напетим активностима...
 • Сурфери (2012)

  денес
  image
  Инспиративна истинита прича о сурферском феномену Џеју Моријартију. Када 15-годишњи Џеј открије да митски Меверикс, један од највеќих таласа на свету, не само да...
 • Малком Икс (1992)

  денес
  image
  Биографски филм за еден од најконтроверзните и највлијателни водачи на Афро-американците, Малком Икс. Режисер на филмо те Спајк Ли, а главната улога ја толкува...
 • Арго (2012)

  денес
  image
  Лажно дејствувајќи како холивудски продуцент кој бара локација за научно-фантастичен филм, еден агент на ЦИА (Бен Афлек) почнува опасна операција да спаси...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.