poster

Тие се бомби

Bombshell (2019)

Драма, Биографија | Канада, САД
Режисер: Jay Roach
CineStar Prem. 1 | 21.7.24 | 21:55

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(52 гласови)

Содржина

Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на неговиот мандат.

Слики

Тие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомбиТие се бомби

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Јас, Тоња (2017)

  image
  Проблемите за славната лизгачка ќе почнат кога ќе ѝ се врати поранешниот сопруг. Тоња се подготвува за националното првенство, а маж ѝ решава да направат нешто...
 • Мојата недела со Мерилин (2011)

  image
  Во текот на првото патување во Лондон на снимање на филмот „Принцот и танчарката“ со сер Лоренс Оливие (Кенет Брана), Мерлин Монро (Мишел Вилијамс) се...
 • Пред портите на вечноста (2018)

  image
  Во селата Арл и Овер-сур-Уаз, едни спрема Винсент се однесуваат љубезно, а други брутално. На луѓето им е страв од неговите мрачни промени во расположението....
 • Авијатичарот (2004)

  image
  Хауард Хјуз, најбрзиот човек во воздухот и најбогатиот човек на земјата. Снимаше неверојатни филмови, ги шармираше прекрасните холивудски старлети и изгради...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.