рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(13 гласови)

Содржина

Биографски филм за една од најголемите легенди на Холивуд - Одри Хепберн. Приказната почнува со нејзиното детство, ја опишува нејзината кариера на балерина и животот во окупирана Холандија. Одри ќе дојде во Америка, каде ќе ја почне актерската кариера.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мојата недела со Мерилин (2011)

  image
  Во текот на првото патување во Лондон на снимање на филмот „Принцот и танчарката“ со сер Лоренс Оливие (Кенет Брана), Мерлин Монро (Мишел Вилијамс) се...
 • Џобс (2013)

  image
  Биографскиот филм за Стив Џобс (Ештон Качер) ја следи неговата кариера како коосновач на „Епл“, од нејзините почетоци во неговата гаража до статусот на еден од...
 • Авијатичарот (2004)

  image
  Хауард Хјуз, најбрзиот човек во воздухот и најбогатиот човек на земјата. Снимаше неверојатни филмови, ги шармираше прекрасните холивудски старлети и изгради...
 • Возвишување: приказната на хауард винстон (2010)

  image
  Порастот на британскиот шампион. Филм базиран на вистинска приказна. Младиот Хауард Винстон, еден од најталентираните млади аматерски боксери. Момче од Мартир...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.