рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(8 гласови)

Содржина

Филмот ја следи животната приказна на елитен британски шверцер на дрога - Хауард Маркс познат како Господин Најс. Тој е туристички агент, промотор на рок концерти, писател и најголем шверцер на марихуана во светот. Неговите главни контакти се мафијата, ИРА, ЦИА и МИ6.

Слики

Господин НајсГосподин НајсГосподин Најс

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Берни (2011)

  image
  “Берни“ е црна комедија за врската помеѓу еден педантен, но почитуван од другите асистент-директор на погребно претпријатие (Џек Блек) и една локална жена со...
 • Американски оригинал (2017)

  image
  Шверцер. Информатор. Патриот. Еден од најбогатите луѓе во Америка од 1980-тите е некој за кого никогаш не сте слушнале. Со својата ѓаволска самоувереност и порив...
 • Грабеж на државната печатница (2012)

  image
  Крими филм според вистински настан, имено грабежот во почетокот на 80-те години на тројцата браќа Реј, Питер и Брајан. Тие биле фатени и осудени на 12, 16 и 20...
 • Доживотна робија (1999)

  image
  Харлем, Њујорк, 1932. Ситног криминалца Реја и банкарског чиновника Клода потреба за новцем натерала је у партнерство. Како би подмирили дуг гангстеру, морају му...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.