рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот ја следи животната приказна на елитен британски шверцер на дрога - Хауард Маркс познат како Господин Најс. Тој е туристички агент, промотор на рок концерти, писател и најголем шверцер на марихуана во светот. Неговите главни контакти се мафијата, ИРА, ЦИА и МИ6. Човек со 43 лажни имиња, четири деца, 89 телефонски линии, 25 фирми и над милион
продадени книги…

Слики

Господин НајсГосподин НајсГосподин НајсГосподин Најс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мој лични рат (2018)

  вторник
  image
  Биографска драма о трагично преминулој ратној репортерки Мари Колвин чији лик тумачи номинована за награду Оскар, Розамунд Пајк. Филм је заснован на чланку Мари...
 • САД против Били Холидеј (2021)

  вторник
  image
  Овој филм ја следи Били Холидеј за време на нејзината кариера кога е таргетирана од Федералното биро за наркотици. На чело на оваа операција е црниот агент Џими...
 • Пресудата на мртвиот човек (2012)

  вторник
  image
  Торни Сегерстед бил еден од водечките шведски новинари во 20-от век. Се борел против Хитлер и нацистичкиот режим, се до својата смрт во 1945. година. Неговите...
 • Јуда и црниот месија (2021)

  среда
  image
  Кодошот на ФБИ Вилијам О’Нил се инфилтрира на забавата на „Блек Пантер“ во Илиноис и го следи нивниот харизматичен водач, Фред Хемптон. Крадецот О’Нил наоѓа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.