рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и двајцата се вљубуваат во новата сосетка Беа, која обожава животни.
Немирниот херој, зајакот Петар, кој освои цели генерации читачи, сега ја презема главната улога во оваа комедија. Во филмот, кавгата на Петар со г. Мекгрегор (Домал Глисон) ескалира уште повеќе кога се борат за вниманието на една убава љубителка на животни која живее во соседството (Роуз Бирн).

Слики

Зајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот ПетреЗајакот Петре

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Фантастичен излет (1989)

  денес
  image
  Волас се одмора од барањето место каде да оди на одмор, но дознава дека му снемало сирење за крекерите. Решението за двата проблема е патување до Месечината,...
 • Човек-пајак: Нов свет (2018)

  денес
  image
  Мајлс Моралес е њујоршки тинејџер со проблеми со училиштето, пријателите и со тоа што е новиот спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот, Мајлс...
 • Астерикс: Насеље Богова (2014)

  денес
  image
  Након што су успели да покоре целу Галију, Римљани муку муче с малим селом у којем живе надалеко познати јунаци велике снаге Астерикс и Обеликс. Незадовољан том...
 • Паметна кокошка (2005)

  денес
  image
  Нов поглед на приказната за пилето што предизвикува паника, мислејќи дека небото му паѓа на глава (што всушност беше желад), поради што се посрамотува пред целиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.