рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 6.65/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

“Берни“ е црна комедија за врската помеѓу еден педантен, но почитуван од другите асистент-директор на погребно претпријатие (Џек Блек) и една локална жена со доминантен карактер (Ширли Мек Лејн). Фабулата се случува во едно малечко гратче во источен Тексас. Филмот е во режија на Ричард Линклејтер ("Рок училиште"), а инспирација за снимањето на овој филм добил од една статија објавена во 1998 година во списанието “Тексашки месечник“, каде што се опишува животот на Берни Tајд и кој благодарејќи на својата широкоградост го променил карактерот на жителите на градот Картагина, по што - на нивно големо изненадување - е уапсен за извршено кривично дело.

Слики

БерниБерниБерниБерниБерниБерниБерниБерниБерниБерниБерниБерниБерни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мавританецот (2021)

  денес
  image
  Мохамеду Оулд Слахи се брои за својата слобода откако е затворен без обвинение со години, од страна на американската влада.
 • Јади, играј, љуби (2010)

  денес
  image
  Омажена жена сфаќа колку е несреќна во бракот и колку е неопходно нејзиниот живот да тргне во друга насока. После болниот развод, заминува на пат околу светот да...
 • Коњ од соништата (2020)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Дрим Алајанс, тркачки коњ одгледуван од шанкерката Џен Вокс. Со малку пари и без искуство, Џен ги убедува соседите да ги вложат малите плати...
 • Смијешна дама (1975)

  денес
  image
  Славна пјевачица Фаннy Брице налази се пред животном прекретницом изгубивши животни циљ; још увијек заљубљена у бившег мужа и без посла који би ју задовољио као...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.