рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 8.02/10
(93 гласови)

СОДРЖИНА

На својата петта годишнина од свадбата, Ник Дан ја пријавува жена си како исчезната. Под притисок од полицијата и медиумите, неговите лаги прават сите да се запрашаат дали Ник Дан ја убил својата сопруга.
„Исчезната“, во режија на Дејвид Финчер и врз основа на светскиот бестселер на Џилијан Флин, ги открива тајните на емоциите во модерниот брак. На петтата годишнина од бракот, Ник Дан (Бен Афлек) пријавува дека неговата убава жена Ејми (Розамунд Пајк) исчезнала. Под притисок на полицијата и медиумите, сликата за идиличниот брак на Ник почнува да се распаѓа. Наскоро неговите лаги, измами и чудно однесување предизвикуваат сите да се запрашаат дали Ник Дан ја убил својата сопруга.

Слики

New RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезнатаИсчезната

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Return of the Dead Army (1989)

  денес
  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Улични танци (2004)

  денес
  image
  Хип-хоп комедија бави се уличним плесом као субкултуром... Плесне групе такмиче се једна против друге у борби за славу, престиж и, наравно, новац... Давид и Елгин...
 • Вујко (2019)

  денес
  image
  Крис и нејзиниот делумно инвалидизиран вујко живеат во рурална Данска и заедно водат фарма. Нивната неконвенционална, но сепак нежна врска изградена на дневната...
 • Ла сигнора сенза цамелие (1953)

  денес
  image
  Млада Цлара Манни даровита је талијанска глумица којој се тијеком прве половине 50-их година прошлог стољеќа отвара могуќност да постане велика глумачка звијезда....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.