poster

Другиот човек

The Other Man (2008)

Драма, Pоманса, Трилер, Mистерија | Обединетото Кралство
Режисер: Richard Eyre
Tring Life | Утре | 21:00

рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(44 гласови)

СОДРЖИНА

Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку. Питер преку компјутер открива друг маж на неговата сопруга, а тоа е Ралф (Антонио Бандерас), кој живее во Милано. Соочен со страдањето, Питер оди во Милано. Во едно кафуле, во кое Ралф е честопати гостин, Питер се среќава со него. Ралф почнува да зборува за Лиза, не знаејќи дека разговара со нејзиниот сопруг кој сака да се одмазди за неверството...

Слики

Другиот човекДругиот човекДругиот човекДругиот човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • План лета (2005)

  image
  У Берлину, инжењер аеронаутике Кајли Прат (Џоди Фостер) оплакује губитак свог вољеног мужа, који је пао са крова њихове зграде. Она напушта посао и одлучује да...
 • Животи других (2006)

  image
  Капетан Герд Вислер (Улрих Мије) је агент источнонемачке тајне полиције Штази. Вислер пажљиво и непристрасно истражује животе људи који, на неки начин,...
 • Догвил (2003)

  image
  Бежеќи пред гангстерима, прекрасна Грејс (Никол Кидман) долази у изоловани градиќ Догвил. На Томов (Пол Бетани) наговор становници и градоначелник јој помажу да...
 • Каде што пеат раковите (2022)

  image
  Една девојка која сама се одгледала во Југот на Америка, е главен осомничен во убиството на еден маж со кој некогаш била инволвирана.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.