рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.02/10
(107 гласови)

СОДРЖИНА

Придружите се стручњаку у тумчењу симбола Роберту Лангдону и француском криптологу Софи Нево у њиховој изузетно напетој потрази за решењем бизарних, тајанствених убистава која ќе их одвести из Француске у Енглеску, у позадину тајанственог древног друштва, где откривају строго чувану тајну још из времена Исуса Христа.

Слики

Кодот на Да ВинчиКодот на Да ВинчиКодот на Да ВинчиКодот на Да ВинчиКодот на Да ВинчиКодот на Да ВинчиКодот на Да ВинчиКодот на Да Винчи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сјена шпијуна (2020)

  денес
  image
  In the shadow of the Cold War a letter from Oleg Penkovsky (Merab Ninidze) an agency of the Soviet Union received by MI6 stating the concern of Penkovsky about...
 • Кандидат (2008)

  денес
  image
  Јонас Бехман е адвокат целосно ангажиран и убеден во правилниот избор на својата професија, се’ до денот кога самиот не стане обвинет за убиство. Ги зема работите...
 • Последниот обред (2012)

  Утре
  image
  Натан (Р. Доноуху), студент по антропологија повикува неколку свои колеги и професорот (С. Дорф) на напуштениот ранч на своето семејство кој се наоѓа на света...
 • Сенка на сомнежот (1998)

  Утре
  image
  Убиена е млада, богата жена. Главен осомничен е рап ѕвездата Боби Медина,, еден од нејзините многубројни љубовници. Неговата адвокатка Кит не верува дека е Боби...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.