рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Извиѓачке инструкторе прогони и убија непознати убица када покушају да поново отворе летњи камп на месту где се дете једном удавило.
Када се на идиличном Кристалном језеру поново отвори летњи камп 25 година после трагичног утапања дечака по имену Џејсон, шума ќе се испунити веселим жамором младих кампера и потајним спаривањем раскалашних инструктора. Али када снажна олуја изолује језеро, један по један инструктор умреќе ужасном смрќу у филму који је покренуо модерни хорор жанр.

Слики

Петок 13-тиПеток 13-тиПеток 13-тиПеток 13-тиПеток 13-тиПеток 13-тиПеток 13-тиПеток 13-тиПеток 13-ти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подмолно: Второ поглавје (2013)

  image
  Џош и Ренај имаат среќно семејство со нивните три мали деца. Кога трагедија го погодува нивниот млад син, Џош и Ренај почнуваат да доживуваат работи што науката...
 • 11:11:11 (2011)

  image
  Џозеф Крон, успешен американски писател и атеист, ќе посетува групна терапија за да се справи со смртта на сопругата и синот.Тој ќе се спријатели со Седи, којашто...
 • Подмолно: Tрето поглавје (2015)

  image
  Новото поглавје на ужаснувачката хорор-серија ни прикажува како медиумот Елис Рејнер се согласува да ја користи својата дарба за да контактира со мртвите и да ѝ...
 • Уништен (2010)

  image
  Еден човек се буди во уништен автомобил на дното на клисурата, среде шумата. Во автомобилот има двајца мртви мажи кои не ги препознава бидејќи не се сеќава на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.