СОДРЖИНА

Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите со славниот писател за да го спречат убиецот да ги оживува неговите приказни.

Слики

ГавранотГавранотГавранотГавранотГавранотГавранотГавранот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Теза за убиство (2013)

  image
  Роберто Бермудез е специјалист за криминалистичко право, чиј живот влегува во хаос кога станува убеден дека еден од неговите најдобри студенти извршил брутално...
 • Велика илузија (2013)

  image
  Група илузиониста задивљује јавност низом храбро и оригинално изведених пљачки са скривеним планом због ког ФБИ и Интерпол са стрепњом покушавају да погоде њихов...
 • Абецеден убиец (2008)

  image
  Засновано на вистинита приказна за убиецот со иницијали во Рочестер, Њујорк.
 • Кортекс (2008)

  image
  Чарлс Бојер, пензиониран полициски надзорник, одлучува да се пресели во Резиденс, институција за специјализирани неуро-дегенеративни пореметувања. Многу брзо се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.