рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 9.4/10
(48 гласови)

Содржина

Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите со славниот писател за да го спречат убиецот да ги оживува неговите приказни.

Слики

ГавранотГавранотГавранотГавранотГавранотГавранотГавранот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Шест начини да умреш (2015)

  image
  Смртта на еден човек е најголема казна. Токму така мисли и Џон но пред да го убие најголемиот непријател Сони, сака да му ги одземе шестте најважни нешта...
 • 1408 (2007)

  image
  Човек кој го докажува непостоењето на паранормални активности, престојува во соба 1408 во хотелот Долфин, каде што доживува вистински терор.
 • Непозната девојка (2016)

  image
  Докторка Џени води малу медицинску клинику у предграѓу Лијежа. Једне ноќи не обазире се на звоно на вратима своје ординације. Следеќег јутра сазнаје да јој је...
 • Девојката во маглата (2017)

  image
  Шеснаесетгодишната Ана Линд исчезнува во зафрлениот град Авешо во Алпите. Специјалниот агент Вогел, познат по тоа што привлекува големо медиумско внимание со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.