poster

Писател од сенка

The Ghost Writer (2010)

Трилер, Анимација, Криминал, Драма, Mистерија | Франција, Германија, Обединетото Кралство
Режисер: Roman Polanski
M1 Gold | Утре | 18:26

рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(69 гласови)

Содржина

Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише своите мемоари. Кога неговиот соработник ќе се удави, на островот ќе дојде новиот писател (Ијан Мекгрегор), кој треба да ја заврши книгата. Но и тој наскоро ќе биде вовлечен во политички и сексуални интриги, а на Ленг му се заканува судење за воени злосторства.

Слики

Писател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаCentral PartnershipCentral PartnershipCentral PartnershipCentral PartnershipПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенка

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Будни (2007)

  image
  На богат млад човек му трансплантираат срце. Открива дека хируршкиот тим имал намера да го убие.
 • Who Killed Teddy Bear (1965)

  image
  In New York, a disco hostess is stalked by a sexual predator and she requests help from a vice squad detective who takes a personal interest in the case.
 • Англичанецот (1999)

  image
  Екстремно насилен и опасен Англичанец оди во Лос Анџелес за да го најде човекот за кој смета дека е одговорен за смртта на неговата ќерка.
 • И на крају не остаде нико (1945)

  image
  Филм говори о десет странаца, људи који наизглед немају никакве везе један с другим, али заправо су сви криви за неко убиство за које нису осуѓени и/или...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.