poster

Писател од сенка

The Ghost Writer (2010)

трилер, анимација, криминалистички, драма, мистерија | Франција, Германија, Обединетото Кралство
Режисер: Roman Polanski
M1 Gold | Утре | 21:10

Оценка на корисникот: 7.8/10
(291 глас)

СОДРЖИНА

Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише своите мемоари. Кога неговиот соработник ќе се удави, на островот ќе дојде новиот писател (Ијан Мекгрегор), кој треба да ја заврши книгата. Но и тој наскоро ќе биде вовлечен во политички и сексуални интриги, а на Ленг му се заканува судење за воени злосторства.

Слики

Писател од сенкаПисател од сенкаCentral PartnershipCentral PartnershipCentral PartnershipCentral PartnershipCentral PartnershipПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенкаПисател од сенка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • И на крају не остаде нико (1945)

  image
  Филм говори о десет странаца, људи који наизглед немају никакве везе један с другим, али заправо су сви криви за неко убиство за које нису осуѓени и/или...
 • Доверливо од Л.А. (1997)

  image
  Лос Анџелес, 1953 г. Под лажниот сјај на Холивуд се крие град исполнет со криминал. Додека истражуваат брутално убиство, тројца полициски детективи повторно...
 • Трговија со луѓе (2005)

  image
  Кога шеснаесетгодишно девојче од Украина, самохрана мајка од Русија, седумнаесетгодишно сираче од Романија и тинејџерка турист ќе станат жртви на меѓународна...
 • Пас луталица (1949)

  image
  Мураками, млади детектив оделења за убиства, опљачкан је у аутобусу и тада је остао без службеног пиштоља. Успаничен и посрамљен, бесомучно покушава да пронаѓе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.