рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(22 гласови)

Содржина

Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се посомнева дека работата на Хантер не е толку транспарентна, тој почнува да го истражува во потрага по докази кои би ги потврдиле неговите обвинувања, па совршените случаи на окружниот обвинител ќе се најдат на мета на понатамошни испитувања. Впуштајќи се во ризична игра на мачка и глушец со Хантер, новинарот си подметнува случај на осомничен за убиство за да го фати корумпираниот обвинител на дело...

Слики

Оправдан сомнежОправдан сомнежОправдан сомнеж

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мајкл Клејтон (2007)

  image
  Мајкл Клејтон (Џорџ Клуни) е елитен њујоршки адвокат кој е познат помеѓу колегите по тоа што работи во сенка, решавајќи приватни проблеми на богати клиенти. Среде...
 • Сеќања на убиство (2003)

  image
  Година је 1986. Јужном Корејом влада војничка диктатура. Серијска убиства су била готово непозната појава све до тада, тачније до појављивања "савршеног убице"...
 • Who Killed Teddy Bear (1965)

  image
  In New York, a disco hostess is stalked by a sexual predator and she requests help from a vice squad detective who takes a personal interest in the case.
 • И на крају не остаде нико (1945)

  image
  Филм говори о десет странаца, људи који наизглед немају никакве везе један с другим, али заправо су сви криви за неко убиство за које нису осуѓени и/или...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.