poster

Оправдан сомнеж

Beyond a Reasonable Doubt (2009)

Трилер, Драма, Криминал, Mистерија | САД, Саудиска Арабија
Режисер: Peter Hyams
M1 Gold | Утре | 20:00

рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се посомнева дека работата на Хантер не е толку транспарентна, тој почнува да го истражува во потрага по докази кои би ги потврдиле неговите обвинувања, па совршените случаи на окружниот обвинител ќе се најдат на мета на понатамошни испитувања. Впуштајќи се во ризична игра на мачка и глушец со Хантер, новинарот си подметнува случај на осомничен за убиство за да го фати корумпираниот обвинител на дело...

Слики

Оправдан сомнежОправдан сомнежОправдан сомнеж

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Њушкало (2007)

  image
  Њушкало је прича о успјешном писцу детективских романа Андреwу Wyкеу (Мицхаел Цаине) и младом и амбициозном глумцу „у успону Мило Тиндлеу (Јуде Лаw) који је у...
 • Мајкл Клејтон (2007)

  image
  Џорџ Клуни елитни њујоршки адвокат који је меѓу колегама познат као „домар“ јер веќ петнаест година ради из сенке, решавајуќи приватне проблеме богатих клијената....
 • Carambole (2005)

  image
  Carambole is the story of a doctor, in love and happy, who one rainy night accidentally hits a young boy with his car and drives away when he sees the boy is...
 • Клиентот (1994)

  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.